Modernizacja oświetlenia. Warszawa, Polska.

Oszczędzaj na mniejszym zużyciu energii w Twojej firmie!

tel. 735 444 165
Pomiary oświetlenia w Warszawie i okolicach.

Czy wiesz, że...

Instalując mniej lamp na tej samej powierzchni uzyskujemy identyczny poziom natężenia oświetlenia a dodatkowo zmniejsza się zużycie energii, minimalizuje koszta utrzymania instalacji oświetleniowej a także zmniejsza emisję CO2 do atmosfery?

Jak to możliwe?

Przestarzała i prądożerna instalacja potrafi generować wysokie rachunki za energię elektryczną. My instalujemy nowoczesne oprawy LED, które pobierają ok. 5 razy mniej energii.

Ile kosztuje modernizacja oświetlenia?

To zależy m.in. od powierzchni, rodzaju czy przeznaczenia obiektu. Należy wykonać audyt obecnego oświetlenia a następnie projekt nowej instalacji, aby poznać koszty modernizacji i realnych oszczędności jakie będzie za sobą niosła.

Ile możesz zaoszczędzić?

Instalacja nowoczesnego oświetlenia LED zwraca się najczęściej po 1,5 roku do 2 lat. Po tym czasie Twoje rachunki za energię będą stanowiły zaledwie 1/5 obecnych!

Jak działamy?

Icon

1. Zadzwoń i zamów audyt oświetlenia:

tel. 735 444 165
Icon

2. Przygotujemy projekt oświetlenia i szacowane oszczędności na energii.

Icon

3. Dostarczymy i zainstalujemy nowe lampy!

Modernizacja oświetlenia

Dobre oświetlenie jest podstawą każdego przedsiębiorstwa. Pozwala ono na efektywną pracę, dlatego w miejscach takich jak: fabryki, zakłady pracy, biurowce czy magazyny oprawa świetlna musi być jak najlepsza. Jeśli budynek wyposażony jest już w instalację oświetleniową, to bardzo prawdopodobnie ma już ona kilkanaście lat. W takich sytuacjach odpowiednia modernizacja oświetlenia nie tylko zapewni przedsiębiorstwu oszczędności w postaci niższych rachunków za energię elektryczną, ale także wpłynie na poprawę efektywności wszystkich pracowników.

Dlaczego warto modernizować instalację oświetleniową?

Podstawowym powodem, dla którego powinno się co jakiś czas modernizować oświetlenie, jest oszczędność. Przestarzała i prądożerna instalacja potrafi powodować duże koszty. Dodatkowo zbyt słabe oświetlenie bardzo niekorzystnie wpływa na samych pracowników. Kiedy poziom natężenia światła jest nieodpowiedni, to ludzki organizm zaczyna wytwarzać tak zwany hormon snu, czyli melaninę. Konsekwencją większej ilości melaniny we krwi jest ospałość, kłopoty z koncentracją czy znużenie. Taka sytuacja nie tylko zmniejsza moce przerobowe pracowników, ale także często sprawia ryzyko utraty zdrowia, szczególnie w miejscach, w których pracownik ma do czynienia z ciężkim sprzętem. Idealnym rozwiązaniem jest wymiana instalacji świetlnej na nową LED-ową, która będzie bardziej energooszczędna. Modernizacja oświetlenia przełoży się nie tylko na mniejsze rachunki za prąd, ale także poprawi wydajność wszystkich pracowników. Kolejnym atutem instalacji LED jest możliwość zamontowania inteligentnych sensorów ruchu, które wygaszają światło w sektorach, w których nikogo nie ma. Wygaszanie miejsc, w których w danym momencie nikt nie przebywa, pozwala na generowanie kolejnych oszczędności.

W jakich miejscach należy modernizować oświetlenie?

Modernizacja oświetlenia powinna być wykonywana w miejscach takich jak:
 • fabryki i zakłady pracy,
 • biurowce, budynki urzędowe,
 • magazyny, hale produkcyjne,
 • szkoły, przedszkola i żłobki,
 • kina, teatry, i sale konferencyjne.
Nowoczesne lampy LED pobierają 5 razy mniej energii elektrycznej, niż ich przestarzałe odpowiedniki. Mniejsza ilość lamp LED, w porównaniu do starej instalacji, będzie generowała dokładnie takie samo natężenie światła. Poziom natężenia światła jest wyraźnie określony w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Szczegółowe wytyczne można znaleźć w Polskich Normach:
 • PN-EN 12665:2008 - Światło i oświetlenie,
 • PN-EN 12464-1:2012 - Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach,
 • PN-EN 12464-2:2014-05 - "Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Część 2: Miejsca pracy na zewnątrz.

Oświetlenie LED czyli maksimum światła i minimum kosztów.

Modernizacja oświetlenia polega na wymianie przestarzałej instalacji na nową, która będzie wyposażona w lampy LED. Dlaczego tak często używa się dziś oświetlenia ledowego? Otóż raport Goldman Sachs Global na temat gospodarki niskoemisyjnej, jasno wskazuje, że oświetlenie LED zużywa mniej energii, niż jego instalacje świetlne poprzedniej generacji. Szacuje się, że oszczędności w zakładach pracy i przedsiębiorstwach, które pracują zmianowo i całodobowo, mogą wynieść nawet 50%. Z tego powodu wymiana oświetlenia na system LED przynosi same zyski. Największe zalety oświetlenia LED to:
 • energooszczędność, ponieważ nowoczesne oprawy przemysłowe LED potrzebują znacznie mniej prądu, niż ich przestarzałe odpowiedniki,
 • optymalne dostosowanie mocy do potrzeb i wielkości obiektu,
 • nowoczesne oświetlenie LED zmniejsza nie tylko koszty rachunków za prąd, ale także wydatki związane z konserwacją i eksploatacją instalacji świetlnej,
 • instalacja LED może być starowana poprzez inteligentne czujniki ruchu czy też aplikacje, dzięki czemu istnieje możliwość oświetlania danej strefy tylko wtedy, gdy jest to konieczne,
 • oświetlenie LED jest także o wiele bardziej ekologiczne, ponieważ oprawa LED nie zawiera toksycznych materiałów, a także pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do naszej atmosfery.

Dlaczego warto wybrać axo24.pl do modernizacji oświetlenia?

Jesteśmy profesjonalistami z bogatym doświadczeniem, dlatego doskonale wiemy, w jaki sposób zmodernizować oświetlenie w danym obiekcie. Nasza usługa jest kompleksowa, dlatego tak dużo firm decyduje się skorzystać oferty, która przygotowaliśmy. Pierwszym krokiem przy modernizacji oświetlenia jest pomiar natężenia oświetlenia, który pokazuje w jakim stanie jest obecna instalacja świetlna w danym przedsiębiorstwie. Następnie wykonywany jest audyt oświetlenia, który ma na celu wyliczenie wszystkich możliwych oszczędności, które będą możliwe po montażu instalacji LED. Kolejnym etapem jest projekt oświetlenia, który uwzględnia wszystkie wykonane w czasie audytu ulepszenia. Ostatnimi etapami jest zaopatrzenie w nowe lampy, a także modernizacja czyli montaż nowej instalacji oświetleniowej. Dzięki unifikacji całego procesu, oszczędza się nie tylko czas, ale także i pieniądze, ponieważ usługa AXO24 posiada wszystkie najważniejsze elementy kompleksowej wymiany oświetlenia, począwszy od audytu, a skończywszy na modernizacji. Warto dodać, że usługi naszej firmy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a kompleksowość usługi jest wygodna i ekonomiczna.
Nowoczesna instalacja LED pozwala na generowanie sporych oszczędności, dlatego coraz więcej firm, przedsiębiorstw, szkół czy biurowców decyduje się na wymianę starego oświetlenia. Jest to szczególnie ważne w dobie współczesnej walki o nasze środowisko. Oświetlenie LED pobiera znacznie mniej prądu, w stosunku do swoich poprzedników, dlatego w widocznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.
Wybierz kompleksowe usługi AXO24 i rozpocznij modernizację oświetlenia już dziś!

Masz dodatkowe pytania?

tel. 735 444 165

Icon