Pomiary oświetlenia na stanowisku pracy w Warszawie i okolicy.

Potrzebujesz ekspresowego pomiaru oświetlenia? Zadzwoń! Gwarantujemy szybki czas realizacji i najlepsze ceny w Warszawie.

tel. 735 444 165
Pomiary oświetlenia na stanowiskach pracy w Warszawie i okolicach.

Wykonujemy:

Pomiary Oświetlenia Awaryjnego w Warszawie

Pomiary oświetlenia na stanowisku pracy

To nie tylko pomiary na stanowiskach pracy biurowej czyli przy komputerze, ale również pomiary na stanowiskach takich jak: mechanik czy fryzjer itp.
Pomiary Oświetlenia Awaryjnego w Warszawie

Pomiary oświetlenia awaryjnego

W budynkach, w których wymagane jest oświetlenie awaryjne, mierzymy natężenie oświetlenia na drodze ewakuacyjnej.
Pomiary Oświetlenia w Przeszkolu w Warszawie

Pomiary oświetlenia ogólnego np. w przedszkolu

Wykonujemy najczęściej w szkołach, przedszkolach, żłobkach, punktach opieki nad dziećmi, salach konferencyjnych, magazynach czy urzędach państwowych.

Specjalizujemy się w sporządzaniu protokołów z pomiarów oświetlenia na stanowiskach pracy.

Nasze protokoły zawierają: wyniki pomiarów oświetlenia, świadectwo wzorcowania luksomierza oraz skan uprawnień kontrolno-pomiarowych. Dokumenty honorowane są m.in. przez:
Sanepid Logo
Sanepid
Państwowa Inspekcja Pracy Logo
Państwową Inspekcję Pracy
Państwowa Straż Pożarna Logo
Państwową Straż Pożarną

Jak zamówić pomiar oświetlenia na stanowisku pracy?

Icon

1. Zadzwoń i uzyskaj natychmiastową wycenę:

tel. 735 444 165
Icon

2. Umów się na wykonanie pomiaru

Icon

3. Protokół otrzymasz tego samego dnia!

Z jakiego powodu warto wykonywać pomiary oświetlenia na stanowiskach pracy?

Nasz rytm dobowy określany jest przez Słońce. Ludzki organizm wytwarza melatoninę wtedy, gdy jest ciemno, dlatego tak naprawdę to słońce w dużej mierze kieruje naszą aktywnością. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy zależni już tak bardzo od słońca, ponieważ część jego roli przejęła elektryczność. To dzięki światłu elektrycznemu jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować, nawet jeśli nasze naturalne źródło światła zaszło już za horyzont. Sztuczne światło pozwala nam na znacznie dłuższy czas pracy, niż światło słoneczne, które jest zależne od pór roku. Gdybyśmy polegali tylko na naszej gwieździe, dzień pracy w zimie zaczynałby się o po 8, a kończył przed 15. Światło elektryczne sprawia, że nasza efektywność może być taka sama niezależnie od pory roku. Pracując przy sztucznym świetle, należy pamiętać, że natężenie światła ma realny wpływ na jakość wykonywanej pracy. Jakie powinno być natężenie oświetlenia w miejscach pracy, jak powinno być przeprowadzane i z jaką częstotliwością?

Pomiary oświetlenia na stanowisku pracy, czyli komfortowa i efektywna praca.

Zbyt słabo oświetlone stanowisko pracy wpływa bardzo niekorzystnie zarówno na efekty pracy, jak i na samego pracownika. Z tego powodu dobre natężenie światła jest kluczowe dla dobrych efektów wszystkich pracowników. Kiedy światło jest za słabe, nasz organizm zaczyna produkować melaninę, czyli hormon snu, ponieważ jest to naturalna reakcja na mniejszy poziom oświetlenia. Pracownicy odczuwają wtedy senność i znużenie, co bardzo niekorzystnie odbija się na efektach pracy. Jest to reakcja biologiczna i jedyne co możemy na to poradzić, to jak najlepiej oświetlać stanowiska i miejsca pracy. Za słabe natężenie światła jest nie tylko niekorzystne, ale bywa także i niebezpiecznie dla zdrowia i życia w takich miejscach pracy jak:
 • fabryki,
 • warsztaty,
 • magazyny,
 • sortownie.

Kiedy naświetlenie stanowiska pracy jest odpowiednie?

Odpowiedni poziom naświetlenia stanowiska pracy możemy poznać po tym, że podczas pracy nasz wzrok się nie męczy. Stanowisko oświetlone we właściwy sposób wyróżnia się następującymi szczegółami:
 • pracownik jest w stanie bez problemu rozróżniać szczegóły,
 • zdolność spostrzegania nie jest w żaden sposób ograniczona,
 • wzrok pracownika nadmiernie się nie przemęcza i nie odczuwa on dyskomfortu,
 • wszystkie wykonywane przez pracownika czynności są bezpieczne.
Niewystarczający poziom oświetlenia miejsca pracy wpływa nie tylko źle na pracownika, ale oddziałuje negatywnie na całe przedsiębiorstwo, firmę, czy fabrykę, dlatego regularne badanie oświetlenia stanowisk pracy, są niezbędne. Takie badanie powinno być przeprowadzane we wszystkich miejscach pracy, a szczególnie w tych, gdzie pracownicy pracują na specjalnych stanowiskach.

Jak przeprowadzany jest pomiar natężenia światła na stanowiskach pracy?

Podczas pomiaru naświetlenia stanowiska pracy, bada się głównie średnie natężenie oświetlenia, współczynnik oddawania barw, a także równomierność natężenia światła. Takie badanie przeprowadza się za pomocą luksomierza, czyli specjalistycznego miernika natężenia światła.

Zalety pomiarów oświetlenia

Pomiary oświetlenia na stanowisku pracy przynoszą szereg zalet w bardzo krótkim czasie. Do korzyści należą m.in.:
 • widoczny wzrost produktywności pracowników,
 • lepsza atmosfera w miejscu pracy,
 • rytm dobowy pracowników nie jest zaburzony.
Dobrze naświetlone stanowisko pracy, to miejsce, w którym praca nie ciągnie się w nieskończoność, a pracownicy są wypoczęci i pracują bardzo efektywnie. Kolejną zaletą dobrego oświetlenia miejsca pracy, jest zadowolenie pracowników, którzy często sami zgłaszają, jeśli z poziomem natężenia jest coś nie tak. Ważne jest, żeby pamiętać o regularnym wykonywaniu pomiarów oświetlenia na stanowiskach pracy.

Jak często należy wykonywać pomiary oświetlenia stanowisk pracy?

Jeśli chodzi o wytyczne BHP, to nie ma jasno sformułowane, co jaki czas powinno się wykonywać pomiary oświetlenia stanowisk pracy. Przyjęło się, że takie pomiary powinno robić się za każdym razem, kiedy modernizujemy pomieszczenia, przebudowujemy cały budynek, wymieniamy okna, czy modernizujemy źródła światła, czyli np. wymieniamy jarzeniówki na żarówki energooszczędne. Pomiary należy wykonać także wtedy, gdy sam pracownik zgłosi, że oświetlenie na jego stanowisku pracy jest niewystarczające. Warto podkreślić, że samo badanie natężenia światła nie trwa długo. Jest to oczywiście zależne od wielkości budynku, jednakże standardowe badanie natężenia światła na konkretnym stanowisku pracy, trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Jeśli chodzi o cenę takiego badania, to jest ona uzależniona od rodzaju i liczby stanowisk pracy.

Postaw na profesjonalistów.

Wpisując w wyszukiwarkę pomiary oświetlenia na stanowisku pracy warszawa, natkniemy się na dziesiątki ogłoszeń, ale do takiego badania warto zatrudnić profesjonalistów. Są nimi z pewnością specjaliści z firmy axo24.pl, ponieważ wykonują oni zarówno pomiary natężenia światła na stanowiskach pracy, a także pomiary natężenia światła w przedszkolach, żłobkach, szkołach, czy budynkach użyteczności publicznej.

Podstawowe informacje na temat pomiarów oświetlenia na stanowisku pracy:

Pomiary wykonuje się każdorazowo:
 • po utworzeniu nowego stanowiska pracy,
 • po naprawie lub modernizacji oświetlenia,
 • po rearanżacji przestrzeni pracy,
 • gdy pracownik uskarża się na słabe oświetlenie.
 1. liczbę stanowisk pracy,
 2. rodzaj stanowisk pracy (biurowe/produkcyjne).
Przeprowadzenie pomiaru na jednym stanowisku np. biurowym trwa kilka minut, w przypadku bardziej złożonych stanowisk, czas ich trwania może wynosić kilkanaście minut. Protokoły dostarczamy jeszcze tego samego dnia.
W protokole z pomiarów natężenia oświetlenia powinny znajdować się następujące informacje:
 • dane firmy zlecającej pomiary,
 • dane fimry wykonującej pomiary,
 • wykaz Polskich Norm, w oparciu o które pomiary zostałe wykonane,
 • wyniki pomiarów,
 • dopuszczalne wartości,
 • wnioski nt. spełnienia lub przekroczeń norm,
 • dane dot. urządzenia pomiarowego,
 • dane dot. uprawnień osoby wykonującej pomiary.
Do protokołu z pomiarów dołączone powinny być skany świadectwa wzorcowania urządzenia pomiarowego oraz uprawnień osoby przeprowadzającej badania.
Od czego zależy cena? Nie posiadamy sztywnego, z góry ustalonego cennika usług. Każdy pomiar wyceniany jest indywidualnie na podstawie otrzymanych informacji. Zadzwoń i uzyskaj natychmiastową wycenę pomiaru.

Masz dodatkowe pytania?

tel. 735 444 165